Zatvoriť
znak
Prihlásiť
Začalo to Cyklofestom 2012... PDF Tlačiť E-mail
etm_m.jpg

Vložené: Streda, 03-10-2012 22:09:21

Počas 38. týždňa prebiehala dopravno-preventívna celotýždňová akcia. Každý deň sa uskutočňovala na Námestí Slovenského národného povstania aktivita súvisiaca s mobilitou, športom, históriou a umením určená nielen pre dospelých, ale aj pre deti školského a predškolského veku.

 


Príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica zabezpečovali verejný poriadok v centre mesta Banská Bystrica, kde bolo hlavné dejisko viacerých pripravených podujatí v rámci Európskeho týždňa mobily. Ten slávnostne odštartoval primátor mesta Banská Bystrica na podujatí Cyklofest 2012. Mesto Banská Bystrica tak prispelo množstvom podujatí na podporu plánov udržateľnej mestskej mobility.  
V stredu (19.09.2012) bola pripravená akcia pod názvom Polícia deťom. Príslušníci Policajného zboru Slovenskej republiky pripravili pre deti mobilné dopravné ihrisko, kde deti otestovali z vedomostí o dopravnej problematike. Zúčastnení cyklisti následne získali preukaz zodpovedného cyklistu. Okrem príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky sa deťom venovali aj príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica. Deti boli oboznámené s pôsobnosťou mestskej polície, náplňou práce príslušníkov mestskej polície, ich výstrojom a výzbrojou. V rámci preventívnych aktivít príslušníčka mestskej polície predviedla deťom krátku ukážku ovládateľnosti služobného psa.
Súčasne s Európskym týždňom mobility prebiehalo aj sympózium maliarov, sochárov, rezbárov a interpretačných umelcov pod názvom Banskobystrický Montmartre. Pod holým nebom sa na Námestí Slovenského národného povstania stretlo množstvo umelcov.
V sobotu (22.09. 2012) príslušníci mestskej polície plnili základné úlohy v záujme ochrany verejného poriadku počas pripraveného cyklistického podujatia Zober bike a poď! so štartom na Námestí Slovenského národného povstania. Trasa pretekov viedla cez Šachtičky a cieľom sa stal Panský diel.
Ďalším podujatím so športovým programom, kde príslušníci zabezpečovali verejný poriadok,  prebiehalo v parku pod Pamätníkom SNP. Toto podujatie určené pre najmladšie vekové ročníky a ich mamičky pripravili organizátori 1. ročníka maratónu s hromadným štartom.
Na nerušený priebeh podujatí dohliadali príslušníci mestskej polície. Počas akcií nedošlo k narušeniu verejného poriadku a nebol zaznamenaný žiadny incident.

Text: Mgr. Marianna Belancová
Foto: Roman Krokvička