Zatvoriť
znak
Prihlásiť
Banskobystrický maratón 2012 PDF Tlačiť E-mail
marathon_m.jpg

Vložené: Streda, 03-10-2012 23:28:17

Už od začiatku roka 2012 sa príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica zúčastňovali  viacerých podujatí, na ktorých zabezpečovali verejný poriadok a plnili úlohy v záujme ochrany života, zdravia a majetku občanov.

 


Všetky podujatia sa konali v rámci banskobystrického projektu Marathon BB Tour 2012. Záverečným podujatím bol polmaratón a maratón, ktoré sa bežali ulicami mesta Banská Bystrica. Polmaratónskú trať úspešne absolvoval aj primátor mesta Banská Bystrica Mgr. Peter Gogola.
Už od skorých ranných hodín príslušníci mestskej polície v súčinnosti s organizátormi tohto podujatia, dobrovoľníkmi a príslušníkmi Policajného zboru Slovenskej republiky mali pod dohľadom  všetky úseky.
Celý úsek trate maratónu bol zabezpečený príslušníkmi mestskej polície, ktorí na určených miestach dohliadali na verejný poriadok a na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky, prípadne usmerňovali účastníkov cestnej premávky alebo súťažiacich, pretože bola do značnej miery obmedzená. Príslušníci mestskej polície boli neoddeliteľnou súčasťou pri zabezpečovaní bezproblémového priebehu celého podujatia.

 


Text a foto: Mgr. Marianna Belancová
Foto: Roman Krokvička